|

Fotografie na životopis, CV od dobrého fotografa

MÍT fotku na životopise, či NEMÍT?Fotografie na životopis

Straší otázka klasika v noci spoustu uchazečů o pracovní pozici. Prosím, posaďte se a popřemýšlejte se mnou, proč jste pro nebo proti tomu mít fotografii v životopise.životopis fotografie Praha

Jak jste z úvodu pochopili,není jednoznačná odpověď. Ani personalisté nejsou v této záležitosti zajedno. Vedou debaty a píší články, které vám mají pomoci se rozhodnout. Jak to máte vy ? Cítíte, že je potřeba dát fotku na váš životopis, nebo je to zbytný počin?

Mám spoustu klientů, kteří tvrdí,že dle převážného množství personalistů foto na CV patří a je navíc velmi žádoucí. Je však potřeba vybrat fotku vhodnou. Klaďte velký důraz na její kvalitu. Žádné selfíčko, ani polo foto akt z posledního focení s přítelem v trávě. Zapomeňte i na fotku z dovolené, vyumělkované fotky také nejsou správnou volbou. Pokud vhodnou reprezentativní fotku nemáte, není to důvod fotografii na životopis vůbec nedávat. Zde vstupuje na scénu dobrý profesionální fotograf. Ano, o vyfocení můžete požádat i vašeho souseda automechanika, pravděpodobně však nezískáte doprovodné služby a tudíž to stále „nebude ono“.

Fotogeničnost a fotografie na životopis

Možná se bojíte, že nejste fotogeničtí a fotografie na životopise by vám mohla zkazit skóre. Díky profíkovi se však své „nefotogeničnosti“ bát nemusíte. Dobrý fotograf vás nastylizuje tak, že i vy budete vypadat úžasně, přestože si stále ještě myslíte, že právě kvůli fotce si váš životopis ani nepřečtou. Mnohdy je strach z doplnění CV o fotku, jen špatná představa ve vaší hlavě a i o tom vás dobrý fotograf přesvědčí. Díky jeho skvěle odvedené práci dostanete šanci se minimálně na pohovoru představit. Následně už je jen na vás ukázat, co ve vás mohou získat. Z mé zkušenosti je fotka na CV důležitá, neboť lidé jsou velmi estetičtí. Prostě „kupují“ hlavně očima.

Portrétní fotografie na životopise skutečně nezastiňuje vaše schopnosti, jak si někteří myslí, pouze dokresluje celkový obraz daného člověka.

Personalisté si spojí vaše zkušenosti ze CV s vaší tváří. Což je velmi důležité hlavně poté, co jste u nich byli na schůzce. Díky fotce na vás jen tak nezapomenou, a i když případně nezabodujete v tomto kole, můžou vás pozvat příště. Personalisté mají velmi dobrou paměť na tváře. Navíc vás lidé pohybující se okolo výběru kandidátů budou vnímat osobněji. V neposlední řadě přiložení fota na životopis vypovídá o faktu, že si kandidát sebe váží a věří si.

Dobrý fotograf pro vaši fotografii na životopis

S pozitivně naladěným fotografem, kterého jeho práce baví, se budete cítit při focení uvolněně, což je většinou na výsledné fotografii znát. Jelikož při výběru ve firmě poznají,zda jste na fotce v křeči či váš úsměv je falešný a může vám tato zdánlivá drobnost uškodit. U správného fotografa, se křeče v obličeji bát nemusíte.Také vám pomůže vybrat vhodné oblečení lichotící vaší tváři. Fotograf má k dispozici kadeřníka a make-up artistu, potřebujete-li využít jejich služeb.

Dobrý fotograf vám udělá kvalitní fotky přesně, jak je potřebujete. Nejen, že je s vámi nafotí, ale také pomůže vybrat vhodný snímek, který následně upraví do finální použitelné podoby.Jako bonus od dobrého profesionálního fotografa dostanete při focení rady, jak vypadat na fotkách úžasně. Jak zapůsobit v reálu, jak se upravit, abyste i při osobním setkání udělali pozitivní dojem. Prostor pro rady při uvolněném focení určitě bude.Závěrem si to pojďme shrnout:Opravdu dobrý fotograf vám udělá kvalitní reprezentativní fotky, na kterých ivy budete vypadat fotogenicky a hlavně vhodně pro danou pozici. Pak již bude pouze na vašich schopnostech či zkušenostech, jak se prosadíte při osobním setkání…

Jste nyní připraveni a natěšeni umístit na váš životopis profesionální fotografii? Určitě se ozvěte​, sem tu pro vás. Váš​ fotograf​ Ondřej Dobiáš

 

Netahejte fotky z vašeho Facebook profilu, ani se nesnažte o selfie před vaší oblíbenou kavárnou, ale přijďte se poradit se mnou. Těším se na naše pohodové focení!

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..