|

Hry jako prostředek k focení dětí

Nejlepší fotografie dětí vznikají, když se děti chovají přirozeně a jsou něčím zaujaté. Při jednom focení jsem půjčil sedmiletému chlapci hlavolam, který jsem koupil na stránkách e-shopu společenských her, kvízů, hlavolamů a vzdělávacích hraček www.namahej.cz.

Fotograf pro děti, rodinné foto

Vznikly suprové fotografie. Jediný problém byl, že mi ho kluk pak nechtěl vrátit, protože po dobu focení se mu nepodařilo dát hlavolam dohromady. No,už jsem přišel o víc, tak jsem mu ho dal a byl klid. Byl to hlavolam Hanayama. Od té doby mám pro focení dětí, ale i rodinných fotografií připravené různé deskové hry i hračky. Velký úspěchu dětí slavila také kreativní hračka robot. Už se mi také stalo, že se rodiče i děti do hry zabraly tak, že ani nevnímali, že je fotím.

Od té doby mám pro focení dětí, ale i rodinných fotografií připravené různé deskové hry i hračky. Velký úspěch dětí slavila také kreativní hračka robot. Už se mi také stalo, že se rodiče i děti do hry zabraly tak, že ani nevnímali, že je fotím.

Vnímám, že právě takové spontánní momenty, kdy se děti zabaví a zapomínají na kameru, přinášejí ty nejautentičtější a nejživější fotografie. Proto je pro mě důležité mít připravené různé možnosti, jak je zabavit a inspirovat k přirozenému projevu.

Díky zažitkům s hlavolamem a dalšími hračkami jsem si uvědomil, že focení dětí není jen o získání pozornosti, ale také o vytvoření prostředí, kde se mohou cítit volně a přirozeně. To pak přináší ty nejlepší výsledky jak pro mě jako fotografa, tak pro rodiny, které si přejí zachytit tyto vzácné a neopakovatelné momenty.

Kromě deskových her a hraček jsem si také uvědomil, že děti jsou často fascinovány různými příběhy a kouzelnými světy. Proto jsem začal mít v arzenálu také několik oblíbených dětských knih, které mohu použít jako nástroj pro získání jejich pozornosti a zapojení. Někdy stačí jen malý příběh nebo pohádka, aby děti zapomněly na kameru a začaly prožívat příběh spolu s postavami.

Deskové hry

Dalším prvkem, který jsem začal využívat při focení dětí, jsou různé rekvizity a kostýmy. Přinesení zajímavých a barevných předmětů, jako jsou klobouky, šátky, nebo dokonce jednoduché kostýmy princezen či pirátů, může děti povzbudit k vytvoření fantazijního prostředí, které přináší živost a originalitu do fotografií.

V neposlední řadě jsem si uvědomil, že klíčem k úspěšnému focení dětí je také komunikace a empatie. Snažím se vytvořit přátelskou a uvolněnou atmosféru, ve které se děti cítí pohodlně a bezpečně. S respektem k jejich potřebám a přáním dokážu získat jejich důvěru a spolupráci, což se pak projeví na autentičnosti a spontaneitě zachycených momentů na fotografiích.

Focení dětí je pro mě nejenom profesionální výzvou, ale také radostným a inspirativním procesem, který mi přináší nové poznatky a zážitky. Jsou to právě ty nejautentičtější a nezapomenutelné momenty, které mě neustále motivují k dalšímu objevování a zdokonalování mého umění.

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..