Dárkové balení vína s čokoládou
|

JAK JSME FOTILI PRODUKTOVÉ FOTOGRAFIE PRO E-SHOP „VÍNO JAKO DÁREK“

Byl jsem požádán nafotografovat produktové fotografie pro e-shop VínoJakoDárek.cz, který prodává dárková balení vína.

Vyrazil jsem tedy se svým mobilním ateliérem kousek za Prahu. Mobilní ateliér jsem bral hlavně kvůli zábleskovým foto světlům, která jsou pro focení v produktových a image fotografií skoro nezbytná. Na místě provozu eshopu VínoJakoDárek.cz byl eshop po mé konzultaci bravurně připraven s jejich vínem a doplňujícími rekvizitami. Společně jsme vybrali vhodné místo, kde budeme jednotlivé produkty fotit. Našli jsme velmi zajímavé prostředí tvořené cihlovou stěnou a elegantním dřevěným stolem. Bylo potřeba nastavit směr a intenzitu foto světel tak, aby jednotlivé produktové kompozice byly představeny v tom nejlepším, co nabízejí a měli potřebnou dynamiku a atmosféru. Produktová fotografie je nepostradatelnou součástí reklamní fotografie a její hlavní funkcí je podat informaci o daném výrobku. Má jej nejlépe vystihovat, aby zákazníkovi bylo jasné, co kupuje, co od výrobku může očekávat a proč je lepší než výrobek konkurenční. Produkty jsme zasadili do prostředí, abychom podtrhli nádech image produktová fotografie.

Dárkové balení vína
Víno a čokoláda dárkové balení vína

Dárkové balení vína

Vína tohoto e-shopu pocházejí z rodinného vinařství. Vinařství Nešetřil sídlí přímo v centru Znojma ve Vinařském domě v jednom zdejších měšťanských domů z 15 století. V domě se mimo jiného vyrábí pivo Jonatán, které mezi dárky také brzy najdete.

Víno je vyráběno z s láskou sbíraných hroznů a je perfektním způsobem, jak někoho obdarovat. Nejeden člověk ocení kvalitní víno. Vinařství přistupuje k výrobě vína tradičními i moderními způsoby. Mezi produkty vinařství tak najdete vína vyráběná v nerezových tancích, ale také v dubových a akátových sudech či v gruzínských hliněných amforách zvaných Kvevri. Proč ho však nespojit s dalšími předměty? Tak vznikl projekt „Víno jako dárek“, ve kterém majitelé obchodu s dárkové balení vína kombinují třeba se zajímavou knížkou (otevřít si lahvinku vína k rozečtené knížce je pro někoho synonymem dokonale stráveného večera) nebo prstýnkem (originální způsob žádosti o ruku), či snoubí víno s ručně vyráběnou kvalitní čokoládou (Čokoláda ČOKO vzniká v rodinném cukrářském studiu za použití pouze vybraných ingrediencí té nejvyšší kvality pro slastný požitek z mlsání.).

Z našeho půldenního fotografování vína pro distribuci formou dárku vzniklo 12 produktových fotek, které si e-shop s vínem umístil na své internetové stránky. Vy nyní máte možnost si je na www.vinarskydumznojmo.cz  prohlédnout a doplnit chybějící dílky do dnešního povídání. Fotografie vždy vypoví více než pouhá slova.

Rozvoz vína Říčany u Prahy
Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..